Projektowanie sklepów internetowych

Użyteczny i ładny sklep internetowy, który sprosta wymaganiom Twoich klientów? We współpracy z naszym zespołem jest to możliwe! Oferujemy projektowanie sklepów internetowych w oparciu o badania User Experience lub analitykę Twojej obecnej platformy, tak aby poprawić jest użyteczność. Co więcej, dbamy o to, aby nowy projekt UI Twojego sklepu wyróżniał się na tle konkurencji i był o krok przed nią!

Wygląd, który sprzedaje - Projektowanie sklepów internetowych

Sklepy internetowe są przez nasz zespół projektowane w myśl zasady Mobile First. Realne dane związane z wzrostem sprzedaży za pośrednictwem urządzeń mobilnych wpływają na to, aby zaprojektowany sklep zakładał scenariusz rozwoju w tym kierunku już na samym początku. Jest to częściowy sukces, który możemy zapewnić już na początku drogi rozwoju sklepu internetowego.

Drugim z czynników sukcesu jest zadbanie o użyteczność naszego sklepu. Jeśli platforma jest nowa, przeprowadzamy badania User Experience. Jeśli jednak Twój sklep internetowy posiada zgromadzone dane analityczne o ruchu użytkowników, analizujemy go i optymalizujemy. To bardzo ważne przy projektowaniu sklepu internetowego, ponieważ pozytywne doświadczenie użytkowników nie tylko wpłyną na doprowadzenie do realizacji zakupu, ale również na to, że z pełną odpowiedzialnością polecą Twój sklep dalej.

Na koniec aspekt wizualny – projektując sklepy internetowe nie rzucamy się na trendy, z pełną świadomością tego co robimy. Projekt graficzny sklepu to inwestycja, która ma być użyteczna przez długi czas – w UI stawiamy na uniwersalny styl owiany nutą świeżości dopasowaną do obecnych czasów – gwarantujemy, że Twoi użytkownicy to docenią!

Jeśli potrzebujesz projektu sklepu internetowego, skontaktuj się z nami! Chętnie Ci doradzimy właściwe rozwiązanie.

 

Nasi specjaliści wspierają:

Projektowanie sklepów internetowych dla Twojej firmy

Wejście do przestrzeni online należy do obowiązkowych czynności, jaką musi wykonać każdy przedsiębiorca. Praktycznie nie da się funkcjonować tylko i wyłącznie w oparciu o stacjonarne sklepy. Widać wyraźnie w ogólnodostępnych statystykach, że staliśmy się bardzo wygodnym społeczeństwem. Znacznie chętniej dokonujemy zakupów z własnej kanapy, aniżeli w „tradycyjny” sposób. I w sumie trudno się temu dziwić, prawda? W trakcie pandemii przeprowadzono badania, według których niemalże 80 procent Polaków kupuje wszelkiego rodzaju produkty przez internet. To powinna być lampka dla każdego, kto chciałby założyć swój biznes. Nie musisz samodzielnie brać się za projektowanie sklepów internetowych – od tego masz nas!

Bananaconda działa na polskim rynku już od kilku lat. Nasi partnerzy biznesowi zostają z nami na dłużej. Obydwie strony bardzo dobrze wypowiadają się o współpracy. Zespół profesjonalistów Bananacondy pracuje nieco inaczej, niż w standardowych agencjach oraz software house’ach. Jesteśmy w pełni świadomi naszych umiejętności oraz metodyki, która wyróżnia nas na tle konkurencji.

Jak wygląda projektowanie sklepów internetowych?

1. Rozmowa wstępna

Na samym początku krótko porozmawiamy o tym co potrzebuje Twoja realizacja. Na tej podstawie przygotujemy wstępną wycenę i proces realizacji.

2. Warsztaty Discovery

Po zaakceptowaniu wstępnych warunków organizujemy spotkanie, na którym odkryjemy potrzeby Twojego biznesu i sklepu internetowego. Określimy grupę odbiorców, jego strukturę i funkcjonalności.

3. Etap dodatkowy

Jeśli po naszych warsztatach uznamy wspólnie, że Twoja realizacja wymaga szczegółowych badań projektowych, zrealizujemy je, aby mieć pewność podejmowanych działań.

4. Dokumentacja sklepu

Po zrealizowaniu warsztatów przygotowujemy dokumentację, która podsumowuje naszą wspólną pracę i pozwala na upewnienie się, czy odpowiednio zrozumieliśmy założenia biznesu.

5. Projektowanie sklepu internetowego

Po akceptacji dokumentacji z założeniami projektowymi nasz zespół przechodzi do projektowania sklepu internetowego. Efektem tego etapu jest makieta graficzna Twojego nowego sklepu.

6. Akceptacja projektu

Etap, w którym dostajesz swój wymarzony, końcowy projekt. Na jego podstawie możesz podjąć decyzję o dalszej realizacji lub innej ścieżce rozwoju.

Projekt sklepu internetowego - w trosce o detale

Nie trzeba ukończyć studiów technicznych aby zdawać sobie sprawę ze złożoności sklepu internetowego. Wszystkie procesy zachodzące w galeriach handlowych muszą być przełożone na jedną witrynę. Musi się tam znaleźć nawet więcej informacji, na przykład możliwość wyboru najbardziej dogodnego sposobu dostarczenia przesyłki. Projekt sklepu internetowego wymaga dużo pracy – w jaki sposób sobie z tym radzimy?

Przede wszystkim poprzez wprowadzenie autorskich szablonów. Każdy z zaprojektowanych przez nas sklepów powstał na kanwie jednego projektu. Jakie korzyści wynikają z implementacji takich szablonów dla naszych klientów? Przede wszystkim finansowy. Skoro nie zaczynamy Twojego projektu od zera, to będziesz w stanie zaoszczędzić część środków. Dodatkowo nietrudno się domyślić, że poprzez powielanie schematów doszliśmy do perfekcji w ich realizacji.

Czy to oznacza, że brakuje nam kreatywności? Absolutnie! Chociaż startujemy z tego samego punktu, w dalszych procesach zwracamy wielką uwagę na unikalny design. Nasza troska o detale cieszy się bardzo dużą aprobatą. Widgety, czcionki czy dopasowanie kolorów – do każdego z elementów przykładamy niezwykle dużą uwagę. Mamy także świadomość, że lepsze jest wrogiem dobrego. Zbyt duża liczba „ciężkich” animacji, grafik czy zdjęć może spowolnić ładowanie strony. Unikamy takich zabiegów – nasz minimalistyczny projekt sklepu internetowego zadowoli zarówno przeglądarkę, jak i użytkowników wchodzących na Twoją witrynę.

Nasze realizacje

Czas płynie szybko, a z nim kolejne realizacje. Zobacz co przygotowaliśmy dla naszych klientów. 

Nie wiesz jak zacząć? Rozwiążemy Twój problem

zdjęcie właściciela

Karol Dobrakowski

Founder & Key Account Manager
karol@bananaconda.pl
(+48) 506 669 183

Projektowanie sklepów WWW na platformie WordPress

Projektowanie sklepów WWW może odbywać się w różny sposób. Najczęściej spotyka się witryny stworzone poprzez system WordPress. Zanim przejdziemy dalej, wytłumaczymy Wam co to właściwie jest. Word Press to system zarządzania treścią(z ang. CMS – content management system). Pozwala on nie tylko dodawać treści, ale również modyfikować je w dowolny sposób. Cieszy się gigantyczną popularnością – na całym świecie ponad 60 procent stron powstałych w systemie CMS opiera się właśnie na WordPressie. Jako Bananaconda specjalizujemy się właśnie we współpracy z WordPressem.

Jego popularność ma wymiernie korzyści dla każdego naszego klienta. Jakie? Projektowanie sklepów WWW ma nie tylko na celu sprzedaż produktów lub usług, ale również aspekt marketingowy. W momencie wejścia do internetu trzeba zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju technikalia. Każde uproszczenie działania oznacza ulgę dla budżetu, a także znacznie szybszą implementację działań. Skoro większość przedsiębiorców w internecie korzysta z WordPressa, to z pewnością znacznie łatwiej będzie pozyskać reklamodawców właśnie poprzez korzystanie z tego systemu CMS.

Dlaczego WordPress jest tak popularny? Jego sukces polega na bardzo łatwym i przejrzystym dodawaniu wszelkich treści. Osoby wstawiające nowe produkty czy ich opisy na stronę nie muszą mieć kilku lat doświadczenia w tym zakresie. Ten proces charakteryzuje się prostotą i już po dodaniu kilku treści będziemy mogli samodzielnie je dołączać kolejne.

Opinie klientów

Projekty sklepów internetowych z wtyczką WooCommerce

Jak już wspomnieliśmy, WordPress to „zaledwie” system zarządzania treścią. Samodzielnie nada się do stworzenia witryny stricte informacyjnej czy bloga, ale projekty sklepów internetowych wymagają czegoś więcej. Czego? Wtyczki WooCommerce!

Wtyczka ta daje możliwości rozwoju Twojego sklepu, których próżno szukać w „standardowym” WordPressie. Jako Bananconda wyróżniamy się właśnie tutaj. Pamiętasz o autorskich szablonach, które tworzymy dla naszych klientów? Działamy właśnie na oprogramowaniu WooCommerce. Nie tylko troszczymy się o design, ale również o szybkość działania strony. Nie zapominamy rzecz jasna o działaniu na urządzeniach mobilnych – w końcu coraz częściej korzystamy z telefonu czy tableta zarówno poza domem, jak również we własnych czterech ścianach.

WooCommerce to najlepsze rozwiązanie z możliwych dla branży e-commerce. Projekty sklepów internetowych właśnie na tym oprogramowaniu pozwalają nie tylko zaprezentować w odpowiedni sposób swoje produkty, ale również wprowadzić szereg rozwiązań zdecydowanie ułatwiających podejmowanie decyzji zakupowych. W Bananaconda doskonale wiemy, na jak wiele czynników musimy zwrócić szczególną uwagę. Od przygotowania właściwych metod płatności, przez szereg opcji dostawy do wyboru aż po możliwą implementację kodów rabatowych – to i wiele więcej przygotujemy przy okazji tworzenia Twojego sklepu w internecie.

Projektowanie sklepów internetowych bezpiecznych dla klientów

Projektowanie sklepów internetowych

Z ponad 20 procent osób niekorzystających z dobrodziejstw branży e-commerce duża część odczuwa niechęć ze względu na zbyt duże ryzyko cyberataków. W końcu każdy ze sklepów przechowuje dane na temat płatności – poza danymi osobowymi podajemy tam przecież numer konta lub karty płatniczej, a czasami nawet PESEL czy numer dowodu osobistego do weryfikacji.

Dlatego właśnie projektowanie sklepów internetowych wymaga od nas bardzo poważnego podejścia do spraw bezpieczeństwa. Na pierwszym miejscu zwracamy uwagę na sposób logowania. To właśnie w ten sposób najczęściej cyberprzestępcy dostają się na Twoje konto, z którego bardzo łatwo dotrzeć do wrażliwych informacji. Z tego powodu stosuje się na przykład metodę podwójnej weryfikacji. Po zapisaniu loginu i hasła dodatkowo otrzymuje się losowo wygenerowany token, który należy wpisać w kolejnym kroku.

Oprócz samego logowania musimy zwrócić uwagę na rozmaite czynności umożliwiające zabezpieczenie jeszcze przed startem sklepu. Nie są nam obce takie pojęcia jak: właściwy hosting, regularne aktualizacje serwerów oraz odpowiednia wersja PHP.

Zaufali nam
i nie zawiedli się

Projekt sklepu internetowego - tworzenie pozytywnych doświadczeń

Każdy projekt sklepu internetowego musi być przemyślany w taki sposób, aby klienci czuli się w nim jak najlepiej. Na tym polega user experience – na kreowaniu pozytywnych doświadczeń.

Porównaj sobie wejście na witrynę sklepu w internecie z wejściem do sklepu w galerii. Wyeksponowanie najbardziej dochodowych towarów można zrobić także w przestrzeni online. Łatwy dostęp do kasy? Dobry projekt sklepu internetowego uwzględnia koszyk z zakupami w widocznym miejscu, zazwyczaj w prawym górnym rogu strony. Możliwość płatności kartą lub gotówką? Pewnie, jedna z największych zalet branży e-commerce to właśnie ta uniwersalność w dokonywaniu zakupów. W Bananaconda jesteśmy świadomi wyzwań, które stoją przed nami. Z przyjemnością się z nimi zmierzymy!

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Projektowanie
UI

Projektujemy graficznie strony WWW i sklepy internetowe, które angażują

Projektowanie
UI

Projektowanie stron WWW
Projektowanie sklepów internetowych
Zobacz więcej

Strony
WordPress

Tworzymy strony internetowe dopasowanie do Twoich odbiorców

Strony WordPress

Tworzenie stron WWW
Dedykowane szablony WP
Wsparcie i rozwój WordPress
Zobacz więcej

Projektowanie
UX

Badamy, analizujemy i projektujemy doświadczenia na nowo

Projektowanie UX

Badania i analityka UX
Warsztaty Discovery
Zobacz więcej