Tworzenie sklepów internetowych

Świat e-commerce przeniknął do świadomości klientów i zawładnął naszymi doświadczeniami zakupowymi. Wiele osób zapomniało już o kupowaniu produktów w sposób tradycyjny, a stawia na kilka kliknięć na komputerze, laptopie lub telefonie i oczekiwanie na kuriera.

Zdajemy sobie sprawę, że sklepy internetowe to przyszłość każdego biznesu, który chce się rozwijać i cały czas notować zyski, dlatego w naszych realizacjach stawiamy na długowieczność projektów.

Sklep internetowy na zamówienie

Projektujemy sklepy internetowe, które sprzedają

Niektórzy uważają, że trudno jest założyć sklep internetowy bez wymaganej wiedzy technicznej, ale w rzeczywistości nie jest to takie trudne! Wiemy na pewno, że każdy może z naszą pomocą założyć własny, odnoszący sukcesy sklep internetowy.

Specjalizujemy się w tworzeniu wysokiej jakości, innowacyjnych sklepów internetowych dla naszych klientów. Chcemy ułatwić Ci zakupy, dlatego oferujemy różnorodne rozwiązania – od specjalistów, którzy doradzą Ci we wszystkich aspektach Twojego projektu, po dedykowane szablony graficzne na każdą okazję.

Naszym zadaniem jest wspieranie Cię od początkowego pomysłu do ostatniego etapu uruchomienia projektu sklepu internetowego. Powiedz nam więcej o swoim projekcie, a my zajmiemy się resztą.

Nie wiesz jak zacząć? Rozwiążemy Twój problem

zdjęcie właściciela

Karol Dobrakowski

Founder & Key Account Manager
karol@bananaconda.pl
(+48) 506 669 183

Jak przebiega tworzenie sklepów internetowych krok po kroku?

1. Analiza projektu

Przyglądamy się wymaganiom Twojego sklepu oraz wspólnie ustalamy przebieg projektu

2. Projektowanie sklepu WWW

Projektujemy dedykowany szablon Twojego sklepu, który wyróżni Cię na tle konkurencji

3. Tworzenie sklepu WWW

Tniemy i kodujemy zaprojektowaną wcześniej szatę graficzną Twojego nowego sklepu

4. Testowanie działanie sklepu

Wykonujemy testy sklepu internetowego, aby mieć pewność, że Twoja realizacja jest skończona

5. Wyczekiwana publikacja

Wdrażamy oraz konfigurujemy wszystkie potrzebne funkcje dla Twojego sklepu WWW

6. Dalszy rozwój

Rozwijamy Twój sklep internetowy o nowe funkcjonalności lub moduły

Lubimy pracować według założonego harmonogramu, jednak nie jesteśmy szablonowi!

Każda osoba prowadząca własny biznes doskonale zdaje sobie sprawę z liczby formalności, które muszą być dopięte na ostatni guzik jeszcze przed jego rozpoczęciem. Tworzenie sklepów internetowych należy potraktować poważnie od pierwszej wizyty w biurze rachunkowym. Wszystkie wnioski formalne, takie jak wybranie odpowiedniego numeru PKD czy też wyszukanie odpowiednich zwolnień ze wszelakich opłat powinny być wcześniej dopracowane.

Na samym początku współpracy, oprócz doboru właściwego oprogramowania, możemy pomóc w wymyśleniu właściwej nazwy sklepu oraz zakupie domeny. Warto wybierać je jednocześnie, aby móc prowadzić przejrzystą komunikację dla potencjalnych klientów. Tworzenie sklepów internetowych w dużej mierze opiera się na właściwej promocji. Dlatego też wybór nazwy powinien być powiązany z oferowanymi przez nas produktami. Przykładowa domena soczki.pl to nie najlepsze rozwiązanie dla dystrybutora smakowej wódki. Dlatego właśnie to pierwsze kroki w branży e-commerce mogą determinować nasze dalsze działania i powinniśmy na nie zwrócić szczególną uwagę. Będzie to miało kapitalne znaczenie nawet na takie kwestie jak właściwe pozycjonowanie czy optymalizacja. Właśnie z powodu takich detali warto także bardzo szybko rozpocząć stałą współpracę z naszym zespołem.

Proces tworzenia sklepów internetowych

Co możemy jeszcze
dla Ciebie zrobić?

Projektowanie
UI

Projektujemy graficznie strony WWW i sklepy internetowe, które angażują

Projektowanie
UI

Projektowanie stron WWW
Projektowanie sklepów internetowych
Zobacz więcej

Strony
WordPress

Tworzymy strony internetowe dopasowanie do Twoich odbiorców

Strony WordPress

Tworzenie stron WWW
Dedykowane szablony WP
Wsparcie i rozwój WordPress
Zobacz więcej

Projektowanie
UX

Badamy, analizujemy i projektujemy doświadczenia na nowo

Projektowanie UX

Badania i analityka UX
Warsztaty Discovery
Zobacz więcej

Nasze realizacje

Czas płynie szybko, a z nim kolejne realizacje. Zobacz co przygotowaliśmy dla naszych klientów. 

Opinie klientów

Tworzenie sklepu internetowego - SaaS kontra Open Source

Nasi specjaliści wspierają:

Przy okazji rozpoczynania każdego procesu, musimy podjąć decyzje determinujące nasze dalsze działania. Tworzenie sklepu internetowego w dużej mierze opiera się na oprogramowaniu, z którego będziemy korzystać. Najczęściej wybieramy pomiędzy dwoma gigantami w tym zakresie – SaaS oraz Open Source. Przedstawimy Wam główne zalety obydwu oprogramowań, a do Was należy decyzja które z nich będzie funkcjonować w Waszym sklepie internetowym.

Oprogramowanie do sklepu - SaaS

SaaS to skrót od angielskiego sformułowania software as a service. Oprogramowanie jako usługa polega w dużej mierze na dostawcy, który trzyma pieczę nad kwestiami technicznymi. Sprzedawca nie musi martwić się hostingiem, magazynowanie danych swoich klientów oraz bezpieczeństwem czy regularnymi aktualizacjami systemu. W dalszej fazie działania sklepu to dostawca oferuje możliwości integracji systemu z logistyką, na przykład zarządzania kurierami. Tworzenie sklepu internetowego w formacie oferowanym przez SaaS to zdecydowanie łatwiejsze rozwiązanie. Jego płatność odbywa się w formie okresowego abonamentu, w skład którego wchodzą także takie usługi jak aktualizacje oraz wsparcie w razie awarii.

Silnik Open Source do sklepu WWW

Istnieje również bardziej rozbudowane oraz kompleksowe rozwiązanie, jakim jest bez wątpienia Open Source. Nasi specjaliści są w stanie w profesjonalny sposób sprawić, że pozornie skomplikowane działania mogą być proste i intuicyjne. Open Source to definicja niezależności oraz budowy własnego systemu od podstaw. Tyczy się to wszystkich aspektów – hostingu, konfiguracji i utrzymywania bazy danych, a także kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz zgodnością prawną. Każdy kij ma dwa końce, ponieważ korzystanie z tego systemu znacząco ułatwia jakiekolwiek modyfikacje w samym sklepie zarówno w kodzie źródłowym, jak również w samej formie wizualnej. Z pomocą naszych programistów z pewnością uda się znaleźć złoty środek, który pozwoli postawić Twój sklep internetowy na nogi.

Zaufali nam
i nie zawiedli się

Sklepy internetowe - jakie modele płatności wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto spodziewał się, jak wielkie zmiany zastaniemy w formach płatności. Ogromną rolę odegrały oczywiście sklepy internetowe, w których po prostu znacznie łatwiej płacić bezgotówkowo od razu po uiszczeniu transakcji, a niekoniecznie poprzez osobę kuriera. Najważniejsze jest nie nastawiać się tylko i wyłącznie na jedną opcję. W dzisiejszych czasach komfort osoby kupującej to priorytet, dlatego właśnie powinniśmy umożliwić klientowi na wybranie własnej opcji. Coraz większą popularnością cieszą się szybkie płatności online. Oczywiście we współpracy z aplikacją bankową możemy skorzystać z blika, ale również dzięki automatycznym uzupełnieniu danych karty płatniczej możemy bardzo szybko zapłacić przy użyciu karty kredytowej. Powinniśmy również udostępniać opcję tradycyjnego przelewu bankowego, co wymaga kompatybilność ze stroną internetową banku klienta. Chociaż pomału możemy zaobserwować odejście od transakcji gotówkowych, to jednak wciąż wielu sprzedawców pozwala na płatność przy odbiorze przesyłki.

Naszym obowiązkiem przy okazji współpracy w kreowaniu sklepu internetowego jest zabezpieczenie płatności w taki sposób, aby pieniądze klienta dotarły na konto sprzedawcy, żeby on mógł wysłać zamówione produkty. Do każdej bramki płatniczej wymagany jest certyfikat SSL – najważniejsze zabezpieczenie danych, jeżeli chodzi o sklepy internetowe. W naszej gestii leży dostosowanie metod płatniczych do wymagań potencjalnych sprzedawców. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że współpraca z klientem to długofalowy proces. Właśnie dlatego oprócz wdrażania zabezpieczeń oraz wtyczki płatniczej, przeprowadzamy jej konfigurację oraz testujemy poprawność działania. W zależności od potrzeb, możemy także doradzić w rozmowach z wybranym pośrednikiem płatności.

Czy stworzenie sklepu internetowego się opłaca

Czy stworzenie sklepu internetowego się opłaca?

TAK! Stworzenie sklepu internetowego to niejako obowiązek każdego szanującego się sprzedawcy, który nastawia się na rozwój swojej działalności. Rynek e-commerce, ze względu na zmianę przyzwyczajeń konsumentów, przez ostatnie kilkanaście miesięcy osiągnął nieprawdopodobny wzrost. W stosunku do 2019 roku, w 2020 w samej Polsce wyniósł on aż 31,4%! To tylko jeden z wielu powodów, dla którego stworzenie sklepu internetowego powinno być świetnym pomysłem. Nasza firma pomoże Ci w realizacji Twoich celów od samego początku!