Tworzenie stron WordPress

Treści w Internecie mogą przyjmować różne formy. Niektórzy właściciele witryn skupiają się na rozwoju sklepu internetowego, który w sposób oczywisty ma zagwarantować zysk – poprzez sprzedaż produktów. 

Rzecz jasna istnieją również takie strony, które skupiają się na tworzeniu treści mających za zadanie zachęcić do skorzystania z usług. Takie platformy jak WordPress pozwalają przedstawiać je w sposób uporządkowany dla klientów, którzy poszukują Twoich produktów lub usług.

Co robimy w ramach WordPress?

Dedykowane szablony WWW

Kodujemy dedykowane szablony WordPress

Dedykowane szablony WWW

Kodujemy dedykowane szablony WordPress
Zobacz więcej

Tworzymy strony WWW

Tworzymy strony internetowe dopasowanie do Twoich odbiorców

Tworzymy strony WWW

Tworzymy strony internetowe dopasowanie do Twoich odbiorców
Zobacz więcej

Tworzenie stron WordPress - podstawowe informacje

To, co widzimy jako użytkownicy wchodzący na stronę internetową, stanowi zaledwie wierzchołek góry lodowej. Pod powierzchnią kryje się zaawansowana wiedza programistyczna, ale również koncepcyjna, estetyczna i graficzna. CMS to system zarządzania treścią, dzięki któremu możliwe jest tworzenie stron. WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie.

CMS stanowi skrót od angielskiego content management system. W dużej mierze o ich powodzeniu wdrożenie CMS decyduje właściwe zaprojektowanie strony przez osoby zajmujące się UX oraz UI. Ogromna popularność WordPress bierze się przede wszystkim z prostoty. Z głównych zalet możemy wyróżnić opcję dodawania treści przez redaktorów bez wysokiej wiedzy programistycznej. Publikacja jakichkolwiek plików – między innymi tekstowych oraz graficznych – sprowadza się do wybrania odpowiedniego szablonu, co wyróżnia je na tle mniej dynamicznych stron HTML. Zdajemy sobie sprawę, że tworzenie stron WordPress wymaga dużej pracy i stanowi bardzo dużą odpowiedzialność. Zarówno w bliższej, jak i dalszej perspektywie komfort użytkowania na platformie operującej na systemie CMS takim jak WordPress opłaca się zarówno pod kątem stricte finansowym, jak również ogranicza zszargane nerwy.

Nie wiesz jak zacząć z WordPress? Rozwiążemy Twój problem

zdjęcie właściciela

Karol Dobrakowski

Founder & Key Account Manager
karol@bananaconda.pl
(+48) 506 669 183

Projektowanie stron WordPress - pomagamy zrobić pierwszy krok!

1. Analiza projektu

Przyglądamy się wymaganiom Twojej strony oraz ustalamy sugerowany przebieg projektu

2. Projektowanie stron WordPress

Projektujemy dedykowany szablon WordPress, który wyróżni Cię na tle konkurencji

3. Tworzenie strony WordPress

Tniemy i kodujemy zaprojektowany wcześniej szablon graficzny

4. Testowanie działania strony

Wykonujemy testy strony WordPress, aby mieć pewność, że Twoja realizacja jest skończona

5. Uruchamiamy w sieci

Wdrażamy oraz konfigurujemy wszystkie potrzebne funkcje dla Twojej strony WordPress

6. Dalszy rozwój

Rozwijamy Twoją stronę o nowe moduły, które pomogą Ci w rozwoju firmy.

Zanim zacznie przyświecać nam projektowanie stron WordPress, klient musi podjąć kilka decyzji na samym początku. Mowa tutaj o wyborze odpowiedniej domeny oraz hostingu. Domena oraz motyw właściwie od pierwszego dnia funkcjonowania witryny determinują reakcje użytkowników oraz zapamiętują na stałe jej najważniejsze cechy. Mowa tutaj zarówno o stricte treści, ale również szacie graficznej i innych elementach wizualnych. Bardzo łatwo zrobić falstart poprzez nieprzyłożenie odpowiedniej wagi do bardziej organizacyjnych i koncepcyjnych kwestii. Właściwy dobór domeny oraz motywu sklepu, bloga lub portalu może wydatnie pomóc w utrzymaniu grupy klientów i jej sukcesywnym powiększaniu.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku każdego działania w Internecie, projektowanie stron WordPress musi być połączone z właściwie dobraną usługą hostingową. Zdajemy sobie sprawę, że nawet najlepiej przez nas stworzona strona na świecie przyniesie złe doświadczenia, jeżeli użytkownicy będą musieli relatywnie długo czekać na jej uruchomienie. Istnieje bardzo duża liczba możliwości wybrania odpowiedniego hostingu. Warto być obeznanym oraz właściwie przygotowanym w tym aspekcie jeszcze przed odpaleniem witryny i puszczeniem jej w przestrzeń online.

Nie martw się – zarówno w wyborze domeny, jak i hostingu internetowego pomagamy!

Wordpress Tworzenie stron WWW

Nasze realizacje

Czas płynie szybko, a z nim kolejne realizacje. Zobacz co przygotowaliśmy dla naszych klientów. 

Opinie klientów

Tworzenie strony WordPress, a dodawanie treści

Właściciel domeny patrzy zupełnie innym okiem na funkcjonalność strony niż my. Dla naszych klientów, oprócz właściwego doboru estetyki oraz szybkiego działania, najważniejsze jest możliwość łatwego i intuicyjnego zarządzania treścią, bez wybitnej wiedzy w zakresie programowania. Na szczęście tworzenie strony WordPress planujemy w taki sposób, aby móc umożliwić przyszłym redaktorom przeprowadzanie swobodnych zmian w trakcie jej funkcjonowania.

Wystarczy pierwszy rzut oka na tzw. kokpit żeby zorientować się, że słowo „intuicyjny” wielokrotnie będzie przechodzić przez myśl każdemu użytkownikowi. Samo dodawanie treści można określić jako banalne. Wystarczy wypełnić oznaczone pola niezbędnym tekstem, opcjonalnie można dodać tam również grafiki, filmy lub linki z innych stron i gotowe! W dalszej fazie możemy dodać zdjęcie główne, ale również opakować je tagami, pozytywnie wpływającymi na widoczność strony w wyszukiwarce.

No właśnie, pozycjonowanie. Aspekt, który dla wielu redaktorów mających zaledwie podstawową wiedzę w zakresie SEO może nie być prosty do przeskoczenia. Tworzenie strony WordPress stanowi także okazję do zaimplementowania nowych rozwiązań. To właśnie dzięki nim każda osoba dodająca treści na stronę ma widoczną tuż pod tekstem belkę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi dopasowania tekstu pod wyszukiwarkę. Dzięki takim wtyczkom jak na przykład Yoast SEO jesteśmy w stanie poznać odpowiedzi na nurtujące nas pytania pod kątem pozycjonowania. Czy nasz tekst jest odpowiednio zoptymalizowany? Czy jestem w stanie wyświetlić go na urządzeniach mobilnych? Z drugiej strony, poza pozycjonowaniem pod wyszukiwarkę istnieje jeszcze doświadczenie samego odbiorcy. Czy czytelność tekstu prezentuje się na odpowiednim poziomie? Co można zmienić w tekście, dzięki czemu użytkownikom będzie się lepiej przyswajać wiedzę? Przy współpracy z klientem w trakcie implementacji systemu CMS zwracamy szczególną uwagę na łatwość w dodawaniu wszelkiego rodzaju contentu oraz jego edycji pod kątem wizualnym.

Zaufali nam
i nie zawiedli się

Tworzenie strony na WordPress, a ecommerce

logo woocommerce

Przy pierwszych podrygach systemów CMS w drugiej połowie lat 90. mało kto przypuszczał, że kilkanaście lat później zakupy przez internet będą stanowić oczywistą oczywistość niemal dla każdego. Oczywiście w dzisiejszych czasach tworzenie strony na WordPress nie musi stanowić wyłącznie możliwości dodawania treści. Istnieją rozszerzenia, dzięki którym nasza witryna oparta właśnie na tym systemie CMS może stać się właściwie opakowaną platformą sprzedażową.

Ecommerce rozpycha się drzwiami i oknami do świadomości społeczeństwa, natomiast wśród naszych programistów największym zainteresowaniem cieszy się platforma Woocommerce, oparta właśnie na WordPressie. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie przekształcić twoją stronę w odpowiednio opakowaną platformę ecommerce.

Możemy przygotować wszystkie funkcje niezbędne do odpowiedniego zarządzania sklepem internetowym, powstałego poprzez tworzenie strony na WordPress. Na pierwszym miejscu bezpieczeństwo – systemy płatności oraz ochrona danych osobowych klientów. Sam sposób płatności oraz dostawy. Wreszcie promocja – płynne połączenie ze skrzynkami mailowymi do wysyłania newsletterów, a także z mediami społecznościowymi. Oczywiście trzeba również zaznaczyć, że sama prezentacja produktów również może zostać bardzo przyjemnie opakowana pod kątem graficznym. Niezbędne funkcje Woocommerce w połączeniu z intuicyjnością WordPressa – prowadzenie sklepu internetowego nigdy nie było tak przejrzyste!

Tworzenie stron WordPress

Tworzenie strony www - WordPress najlepszym rozwiązaniem?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Wam. Poniżej przedstawiamy kilka podpunktów podsumowania, które mogą Wam pomóc w podjęciu decyzji.