Projektowanie stron WWW

Wszystkie najważniejsze aspekty naszego życia, czyli spędzanie wolnego czasu, realizacja pasji i zainteresowań, a także praca, nauka i konsumpcja odbywa się w dużej mierze przez internet. Trudno wyobrazić sobie obecnie jakąkolwiek działalność biznesową bez dobrze zaprojektowanej strony internetowej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które zdecydowanie ułatwią nam współpracę przy tworzeniu Twojej strony.

Projektowanie stron WWW - od czego zaczynamy?

Przeglądając różnego rodzaju strony oraz portale internetowe można dostrzec pewne różnice w ich konstrukcji. W zależności od tego, co mamy do przekazania oraz jakie mamy oczekiwania od odbiorcy, projektowanie stron www przez naszą firmę odbywa się zupełnie inaczej. Mowa tutaj oczywiście o małych i średnich przedsiębiorstwach, ponieważ największe serwisy nie tylko w Polsce, ale i na świecie to zupełnie inny temat. Oprócz klasycznie wyglądającej strony internetowej najbardziej popularne obecnie są strony internetowe typu „Landing Page” oraz „One Page”. Na starcie zadajemy pytanie i wspólnie odpowiadamy na nie z klientem – jaki rodzaj strony wybrać dla jego biznesu.

Nasi specjaliści wspierają:

Jakie strony WWW projektujemy?

Klasyczna strona internetowa

Typ strony internetowej, jaką zna każdy. 

Treść opisującą Twój biznes oraz usługi lub produkty, które oferujesz, jest podzielona na poszczególne podstrony tematyczne. Pozwala to na zachowanie odpowiedniej hierarchii i zależności treści pomiędzy sobą, a także wprowadza porządek na stronie.

Klasyczny typ strony jest jednym z najczęstszych wyborów naszych klientów przy wyborze takiej usługi, jak projektowanie stron www. 

Dzieje się tak zapewne z dwóch powodów:

 

Landing Page

Po angielsku oznacza to „strona lądowania”. A w praktyce?

Bardzo mała liczba informacji, jednak konkretny i widoczny cel. Służy ona najczęściej do zbierania danych lub skupienia ruchu jakiejś akcji. Zazwyczaj nie posiadają one menu.

Dobrym przykładem zza granicy jest robiąca furorę platforma sprzedażowa Shopify lub strony, na których chcemy zakupić bilety na koncerty lub inne wydarzenia kulturalne lub sportowe.

One Page

Projektowanie stron www ma służyć przede wszystkim do wykonania akcji przez odbiorcę, ale na różne sposoby.

One-page to, jak sama nazwa wskazuje i sugeruje, jedna główna strona ze wszystkimi najważniejszymi informacjami. Możemy robić charakterystyczny swipe aż na sam dół i będziemy znać wszystkie niezbędne informacje na temat najważniejszych produktów i usług. Oczywiście najważniejsze treści, w celu przyciągnięcia uwagi potencjalnego odbiorcy, nasi programiści umieszczają po konsultacji z klientem na samej górze, gdzie znajduje się również menu do innych podkategorii. Świetnie sprawdzą się dla grafików, którzy chcą zaprezentować swoje portfolio. Strony internetowe typu one-page cieszą się również dużym zainteresowaniem małych deweloperów, którzy bez problemu mogą dokonać pierwszej prezentacji osiedla na jednej stronie.

Rodzą się pytania i nie znasz odpowiedzi?

zdjęcie właściciela

Karol Dobrakowski

Founder & Key Account Manager
karol@bananaconda.pl
(+48) 506 669 183

Strony WWW - statyczna czy dynamiczna?

To jedno z najczęstszych pytań, które zadają nam klienci. Postanowiliśmy dokładnie rozwinąć temat i na to pytanie odpowiedzieć w filmie.

Projektowanie WWW - pomagamy określić cel Twojej strony

Każdy przedsiębiorca ma dokładnie ten sam cel w głowie – wyciągnięcie jak największego zysku ze swojego biznesu. Nie zawsze jednak droga do jego osiągnięcia jest taka sama.

Podobnie wygląda sprawa z tworzeniem stron internetowych. 

Projektowanie www ma bardzo różne cele, które możemy razem określić i dostosować do nich Twój projekt. Bardzo wyraźnie można to zauważyć przy porównaniu dwóch deweloperów.

Jeden z nich buduje małe osiedle na obrzeżach aglomeracji, a drugi luksusowy hotel nad Bałtykiem. Już wcześniej wspomnieliśmy, jak możemy w ciekawy i prosty sposób przygotować barwną prezentację wizualizacji lub gotowych projektów nowych mieszkań.

 

Strona internetowa typu „One Page” świetnie sprawdzi się w momencie, gdy chcemy przekazać najważniejsze informacje, lokalizację oraz galerię. Wynajem pokoi hotelowych to zupełnie inna kwestia, przy której potrzeba znacznie więcej informacji dla potencjalnego klienta już na pierwszy rzut oka. Inwestycje takie jak zakup domu i mieszkania przeprowadza się osobiście, dlatego strona internetowa ma przede wszystkim zachęcić do kontaktu. Przy okazji wynajmowania pokoju hotelowego klient zdecydowanie chce załatwić wszystkie sprawy online.

Na tym prostym przykładzie można zobaczyć, jak ważne jest projektowanie www z odpowiednim celem.

Nasze realizacje

Czas płynie szybko, a z nim kolejne realizacje. Zobacz co przygotowaliśmy dla naszych klientów. 

Projektowanie www, a grupa docelowa

Oprócz spraw technicznych oraz wizualnych, projektowanie www ma być przede wszystkim user friendly. Oznacza to przyjemne doświadczenia dla użytkownika, który w łatwy i przejrzysty sposób będzie mógł w stanie pozyskać wszystkie niezbędne dla niego informacje. Oprócz kwestii technicznych, to właśnie customer experience stanowi dla nas najważniejszą wartość.

Jeżeli wspomniany już wyżej deweloper buduje osiedle za miastem, potencjalny kupiec takiego domu będzie patrzył długofalowo, co oznacza założenie rodziny. Z tego powodu możemy na stronie przykładowego klienta umieścić wszystkie szkoły, przedszkola oraz żłóbki w promieniu kilku kilometrów. Jeżeli chodzi o inne branże, można spojrzeć na warsztat samochodowy. W ciemno można założyć, że potencjalnym odwiedzającym naszą stronę będzie osoba, która musi naprawić auto. Poszukuje ona informacji o jego lokalizacji, danych kontaktowych oraz opiniach zadowolonych klientów.

Wybiegając nieco od mniejszych przedsiębiorstw, warto zauważyć działanie sklepów internetowych. Zwróćcie uwagę na to, w jaki sposób projektowanie www wpływa na Wasze dalsze działania zakupowe. 

Wchodzicie na stronę sklepu odzieżowego w celu kupienia nowych okularów przeciwsłonecznych na wakacje. Pod nimi pojawia się kilka kafelków z innymi ubraniami. Czy znajdą się tam kurtki zimowe oraz skórzane rękawice? Oczywiście, że nie! Sklepy internetowe idą o krok dalej i na bieżąco ustalają grupę docelową poprzez produkty, których zakup rozważamy.

Każda branża posiada mnóstwo możliwości dotarcia do swoich klientów. Aby je odpowiednio wykorzystać, wraz z naszymi projektantami możecie odpowiedzieć na jedno pytanie – „jakie są potrzeby mojego potencjalnego klienta?”. Po znalezieniu odpowiedzi współpraca będzie przebiegać znacznie łatwiej.

cel projektowania www

Jak pracujemy?

1. Analiza projektu

Startujemy od analizy Twojego problemu i potrzeb biznesowych

2. Projektowanie strony WWW

Projektujemy dedykowaną szatę graficzną Twojej strony

3. Tworzenie strony WWW

Tniemy na części i kodujemy zaprojektowaną wcześniej szatę graficzną

4. Testowanie strony

Testujemy stronę, czy oby na 100% wszystko zostało wdrożone poprawnie

5. Udostępnienie w sieci

Wgrywamy Twoją stronę na hosting i udostępniamy w sieci

6. Dalszy rozwój

Rozwijamy Twój serwis o nowe funkcjonalności lub treści

Zaufali nam
i nie zawiedli się

Opinie klientów

Strony WWW - projektowanie i grafiki

Wybór dobrych grafik to także niezbędna umiejętność przy okazji tworzenia strony www. Projektowanie jej oznacza właściwe umieszczenie miejsc do grafik oraz ich wybór w późniejszej fazie działania strony. Własne zdjęcia w dobrej (niekoniecznie najwyższej!) jakości to znaczące ułatwienie, jednak nie każdy ma takie możliwości. Warto wtedy sięgnąć do darmowych baz, z których możemy pobierać różne fotografie oraz grafiki, w zależności od tematyki strony. Szeroki wybór pozwoli nam na wybranie takiego zdjęcia, które będzie dobrze komponować się z treścią.

Najlepsze zdjęcie nie zawsze może być dobre dla naszej strony www. Projektowanie nie polega tylko i wyłącznie na jakości i odpowiednich wrażeniach wizualnych, ale także na szybkości reakcji. Do kwestii technicznych związane z opóźnieniami wczytywania kładziemy bardzo duży nacisk. Zdajemy sobie sprawę, że długo ładująca się strona internetowa to dramat każdego z nas. Zaledwie kilka sekund oczekiwania na odpowiedź przeglądarki może sprawić, że już zastanawiamy się nad wzięciem urlopu i wyjechaniem w Bieszczady.

Projektowanie strony internetowej i materiałów graficznych to etap, na którym nasz zespół stara się, aby elementy były jak najlepszej jakości przy jak najmniejszym rozmiarze pliku stosując na przykład najnowsze formaty plików i kompresję. To pozwala na obniżenie czasu potrzebnego na załadowanie obrazków. Jeżeli dodatkowo chcesz w odpowiedni sposób „przekonać” do siebie i swojej strony przeglądarkę, warto dodawać opisy alternatywne do zdjęć.

projektowanie stron www
Projektowanie stron WWW

Pozycjonowanie, a projektowanie stron www

„Przekonanie” przeglądarki? Musicie wiedzieć, że projektowanie strony www pod kątem designu i właściwego rozmieszczenia informacji to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Pomagamy stworzyć taką kampanię, żeby Twoi klienci bardzo szybko kliknęli w link przekierowujący do Twojej strony. W tym momencie do gry musi wejść pozycjonowanie.

Jednym z najważniejszych aspektów pozycjonowania są słowa/frazy kluczowe – to właśnie one są najczęściej wypisywane przez klienta i to właśnie one powinny pojawić się w treściach oferowanych przez Twoją stronę. Gdzie możemy je znaleźć? W treści, nagłówkach, tytule, nawet wspomnianych już opisach zdjęć i grafik. Bardzo duża liczba czynności jest wykonywana przez naszą firmę po to, żeby Twoja strona mogła być jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Chociaż niektórzy copywriterzy i twórcy treści skupiają się przede wszystkim na wpleceniu fraz kluczowych we właściwy sposób, nie tylko one mają znaczenie. Według wielu najnowszych badań, Google także zwraca uwagę na samą treść, jej autentyczność oraz wartość.

Oczywiście nie należy również zakręcić się goniąc własny ogon i pamiętać, że wszystkie treści przygotowywane są dla osób fizycznych, które mają ten tekst przeczytać. Odnajdujemy nasz własny, unikatowy złoty środek, który będzie aprobowany zarówno przez wyszukiwarkę, jak również przez samych użytkowników.

Projektowanie stron WWW

Co możemy jeszcze
dla Ciebie zrobić?

Projektowanie
UI

Projektujemy graficznie strony WWW i sklepy internetowe, które angażują

Projektowanie
UI

Projektowanie stron WWW
Projektowanie sklepów internetowych
Zobacz więcej

Projektowanie
UX

Badamy, analizujemy i projektujemy doświadczenia na nowo

Projektowanie UX

Badania i analityka UX
Warsztaty Discovery
Zobacz więcej